Náhrada zubu - implantát
img +420 777 929 553
info@karident.cz
img Karident s.r.o., Purkyňova 2855/97a, Královo Pole - Brno, 612 00

Náhrada chybějícího zubu implantátem

Někdy se setkáme se situací, kdy zub je velmi poškozen kazem, úrazem či parodontotitidou a musí se vytáhnout. Zůstává nám po něm prázdné místo v čelisti, které je možné řešit dvěma způsoby:

  • implantát jako náhrada jednoho zubu
  • můstek kotvený na dvou sousedních zubech mezery (tzv. tříčlenný můstek)

Ponechání prázdného místa mezi zuby se nedoporučuje. Postupem času se totiž sousední zuby začnou sklánět a hledat svého „souseda“. Zuby v opačné čelisti mají tendenci povylézat do mezery, protože taktéž hledají zubní kontakt. Může dojít nejenom k přetěžování určitých skupin zubů, poškození závěsného aparátu, ale i ke zkřížení skusu a dalším problémům.

Tříčlenný můstek je jeden ze způsobů náhrady jednoho zubu, ale není vždy ideálním řešením. Musí se obětovat totiž oba sousední zuby a celé se dokola obrousit, aby můstek držel. A v případě, jestliže jsou tyto zuby naprosto zdravé, bez kazu či výplně, je jejich broušení zbytečné.

Proto nejideálnějším řešením je implantátnáhrada zubu. Cena za ošetření implantátem nebo tříčlenným můstkem je velmi podobná.

Implantát
 Ilustrace implantátu
yemek tarifleri bahis siteleri tipobet superonline fatura ödeme işbankası borç sorgulama elektrik faturası ödeme tl yükleme hgs yükleme garanti bankası borç sorgulama turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme elektrik fatura ödeme vodafone fatura ödeme igdaş fatura ödeme trafik cezası ödeme iski fatura ödeme hgs yükleme tl yükleme kontör yükleme tatlı tarifleri iç giyim pasta tarifleri hgs yükleme