Endodoncie a reendodoncie Brno - Královo Pole
img +420 777 929 553
info@karident.cz
img Karident s.r.o., Purkyňova 2855/97a, Královo Pole - Brno, 612 00

Endodoncie a reendodoncie

  • Endodoncie = ošetření kořenových kanálků
  • Reendodoncie = znovu ošetření kořenových kanálků

Jestliže zubní kaz pronikne až k “nervu” zubu, vznikne zánět dřeně, který se projeví nejčastěji akutní spontánní bolestivostí, někdy i vystřelující do okolních oblastí. V tomto případě je již na místě ošetření kořenových kanálku – endodoncie, nikoliv jen plombička. Je potřeba celý „vnitřní systém“ zubu vyčistit od infekce, řádně vydesinfikovat a zaplnit, aby nedošlo k reinfekci.

Jak celé ošetření probíhá?

Endodoncie spočívá v důkladném odstranění celého kazu a nevyhovující plomby. Poté se zubní lékař provrtá do dřeňové dutiny a nalezne vstupy do kořenových kanálků. Po odstranění nervu a důkladném výplachu desinfekčním prostředkem se změří délky jednotlivých kk. pomocí elektrometrického přístroje, popř. rentgenu.

Následuje opracování, rozšíření a desinfekce kanálků na požadovanou délku. Tímto způsobem se eliminuje veškerá infekce a kanálky se zprůchodní natolik, aby je bylo možné poté co nejadekvátněji zaplnit. Opracování se provádí pomocí ručních a strojových nikl-titanových nástrojů.

Plnit lze několika způsoby, nejčastěji pomocí tenkých gutaperčových čepů. Gutaperča je materiál podobný kaučuku, jedná se o zaschlou šťávu ze stromu Isonandra gutta.

Po endodontickém ošetření by měl být zub opatřen polokorunkou nebo korunkou (záleží na zbytku zachovalých tvrdých zubních tkáních).

  • jedná se o velmi složité a náročné ošetření (časově i finančně)
  • jde o poslední záchranu zubu (pak následují jen kleště)

yemek tarifleri bahis siteleri tipobet superonline fatura ödeme işbankası borç sorgulama elektrik faturası ödeme tl yükleme hgs yükleme garanti bankası borç sorgulama turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme elektrik fatura ödeme vodafone fatura ödeme igdaş fatura ödeme trafik cezası ödeme iski fatura ödeme hgs yükleme tl yükleme kontör yükleme tatlı tarifleri iç giyim pasta tarifleri hgs yükleme