Nahrazovat staré amalgámy bílými plombami?
img +420 777 929 553
info@karident.cz
img Karident s.r.o., Purkyňova 2855/97a, Královo Pole - Brno, 612 00

Nahrazovat staré amalgámy bílými plombami?

Kaz pod amalgamovou výplníJestli máte v ústech „stříbrné plomby ze základní školy“, je potřeba je zkontrolovat, protože každý materiál se časem opotřebuje.  U amalgámu se může vytvořit spára mezi okrajem výplně a zubu a usnadnit tak pronikání bakterií pod výplň. Často se také stává, že zub neodolá tlaku amalgámu a část se ho odštípne, praskne nebo se zub úplně rozlomí. Jak jsem již psala, amalgám je v zubu zakotven, není nijak přilepen, je potřeba razantnější preparace, tudíž může působit na zbylé zubní tkáně jako klín a rozlomit je.

Při výměně amalgámu je potřeba zub co nejvíc zpevnit, z těchto důvodů je nejvhodnější bílá fotokompozitní výplň. V průběhu celého výkonu zhotovování bílé výplně máte v ústech nasazenou tzv. kofferdamovou blánu. Tato blána chrání před vdechnutím nebo polknutím částí odvrtaného amalgámu, zajišťuje nezbytné sucho, bez kterého by bílá výplň nemohla být adekvátně zhotovena a umožňuje pacientovi klidný a nerušený pobyt na křesle bez neustálého odsávání vody z úst.

 

Zuby 6 a 7 s amalgámem Zuby s bílou výplní
 Zuby 6 a 7 s amalgámem a po ošetření kompozitní výplní
yemek tarifleri bahis siteleri tipobet superonline fatura ödeme işbankası borç sorgulama elektrik faturası ödeme tl yükleme hgs yükleme garanti bankası borç sorgulama turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme elektrik fatura ödeme vodafone fatura ödeme igdaş fatura ödeme trafik cezası ödeme iski fatura ödeme hgs yükleme tl yükleme kontör yükleme tatlı tarifleri iç giyim pasta tarifleri hgs yükleme