Bílé a amalgamové výplně - plomby
img +420 777 929 553
info@karident.cz
img Karident s.r.o., Purkyňova 2855/97a, Královo Pole - Brno, 612 00

Bílé a amalgámové výplně / plomby

Amalgámové výplně se v dnešní době již pomalu vytrácejí z ordinací zubních lékařů. Je to sice materiál zavedený v praxi již 150 let, ale pořád se vedou dohady o jeho bezpečnosti. Nehledě na to, že cín, měď a rtuť jsou pro náš organismus potenciálně nebezpečné. Amalgám je materiál vhodný pouze pro výplně (plomby), nikoliv pro dostavby, náhrady části ztracených zubů nebo jako materiál po ošetření kořen. kanálků.

Proto dnes nejžádanějším způsobem ošetření zubů jsou bílé estetické výplně. Jinak se jim také říká fotokompozitní výplně. Jedná se o speciální dentální pryskyřice vytvrzené ozářením polymerační lampou.

výhody bílých výplní:

  • minimální preparace (množství odvrtaného zubu je menší než u amalgámu)
  • estetika (barevnost jako vlastní zub)
  • netoxicita (zdraví bezpečné)
  • možnost rekonstrukce rozsáhlých kazů a i náhrada jednotlivých částí zubů

Amalgám je v ordinaci zubních lékařů i přesto vyhledávaným zbožím, hlavně kvůli jeho nižší ceně a přesvědčení, že jeho negativní účinky nejsou zcela průkazné. Bohužel jeho negativa převáží. Amalgám je v zubu ukotven pouze mechanicky, není k tvrdým zubním tkáním nijak „přilepen“ jako bílé výplně. Proto se musí vrtat nejen kaz, ale i část zdravého zubu, aby nevypadl. Často se v jeho souvislosti objevuje i velké množství různých prasklin ve sklovině, až dochází k rozlomení zubu. Mělo by pro nás být i významné to, že jeho používání je zakázáno v severských zemí a na švýcarských univerzitách se jíž řadu let nevyučuje jako výplňový materiál.

 

Stoličky s kazem Stoličky s bílou výplní
 Zuby 6 a 7 s kazem  Zuby 6 a 7 a po ošetření

 

 

yemek tarifleri bahis siteleri tipobet superonline fatura ödeme işbankası borç sorgulama elektrik faturası ödeme tl yükleme hgs yükleme garanti bankası borç sorgulama turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme elektrik fatura ödeme vodafone fatura ödeme igdaş fatura ödeme trafik cezası ödeme iski fatura ödeme hgs yükleme tl yükleme kontör yükleme tatlı tarifleri iç giyim pasta tarifleri hgs yükleme