Zubní kámen
img +420 777 929 553
info@karident.cz
img Karident s.r.o., Purkyňova 2855/97a, Královo Pole - Brno, 612 00

Zubní kámen

Zubní kámen je zmineralizovaný zubní povlak. Minerály se k zubnímu povlaku dostanou ze slin, z potravy či pití.

Vzniká na místech, kde se nahromadil povlak v důsledku špatného vyčištění. V průběhu několika dnů se plak přeměňuje v zubní kámen. Ten působí jednak neesteticky, ale i dráždí dásně a způsobuje jejich ustoupení.

Zubní kámen si sami už nejsme schopni odstranit. Musí to za nás udělat lékař nebo dentální hygienistka.

Objevuje se nejprve nad dásní, ale postupem času i pod dásní. Tento poddásňový kámen vede ke vzniku parodontálních chobotů a parodontóze. Proto by odstranění zubního kamene nemělo být podceňováno.

Dentální hygienistka používá při odstranění zubního kamene hlavně speciální ruční nástroje – kyrety nebo ultrazvuk. Navštivte hodinu dentální hygieny, nechte si odstranit zubní kámen a naučte se, jak zabránit jeho dalšímu vzniku.

 

 Zubní kámen a jeho následné odstranění
 Zuby se zubním kamenem a po jeho odstranění

 Jak ze zubního plaku vznikne zubní kámen:

yemek tarifleri bahis siteleri tipobet superonline fatura ödeme işbankası borç sorgulama elektrik faturası ödeme tl yükleme hgs yükleme garanti bankası borç sorgulama turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme elektrik fatura ödeme vodafone fatura ödeme igdaş fatura ödeme trafik cezası ödeme iski fatura ödeme hgs yükleme tl yükleme kontör yükleme tatlı tarifleri iç giyim pasta tarifleri hgs yükleme