Zubní kartáček - který je nejlepší?
img +420 777 929 553
info@karident.cz
img Karident s.r.o., Purkyňova 2855/97a, Královo Pole - Brno, 612 00

Zubní kartáček

Všichni víme, že zubní kartáček potřebujeme. Ale jak vybrat ten správný, aby nám neublížil a splnil svůj účel? Je to jedno, jaký kartáček si koupíme? Nebo jsou některé lepší, účinnější? Tvrdý zubní kartáček vypadá odolně, určitě vydrží dlouho a měl by zuby lépe vyčistit, nebo ne? Raději si koupím měkký, po kterém mě nebudou bolet dásně, ale vyčistí vůbec něco? Stejně vydrží jen chvilku.

Několik rad, jak vybrat správný kartáček:

  • měkký nebo střední (poradí Vám dentální hygienistka nebo zubní lékař)
  • co nejvíc rovně zastřížených štětinek
  • malá hlavička (lépe se dostane do všech zákoutí)
  • pogumovaná rukojeť (neklouže tolik při čištění, ale je to jen malé plus)
  • hodně štětinek

Jak si efektivně vyčistit zuby:

Nějčastější dotazy v ordinaci dentální hygienistky:

„Tvrdý kartáček déle vydrží a lépe vyčistí“
Není pravda, tvrdý kartáček zraňuje Vaše dásně a sklovinu hlavně v oblasti zubního krčku. Výsledkem jsou obnažené, mnohdy i citlivé a nevzhledně vypadající krčky. Dáseň ustoupí a nikdy už Vám nepřilne zpátky, max. pouze operativně.

„Měkký kartáček nevydrží déle jak týden“
Pokud na něj vynakládáte větší sílu, pak ano. Držte kartáček jako pero, ne celou dlaní a hned přenášíte menší tlak na zuby a dáseň. Netlačte, není to vůbec potřeba.

„Pryžové/gumové lamely v kartáčku zefektivňují čištění“
Reklama. Náš světový trh s kartáčky už neví, jak jinak by svého zákazníka zaujal. Vypadá to zajímavě, je to novinka, údajně to lépe čistí, tak proč to nemít. Všichni chceme mít jen to nejnovější a nejoriginálnější co druhý nemá. Jestliže dokážete vyčistit s obyčejným levným dětským kartáčkem, tak proč si kupovat super drahou novinku?

„Po prodělané nemoci musím vyhodit kartáček“
Ne, nemusíte. Dříve se myslelo, že patogeny chřipky nebo angíny jsou schopné přežít mezi vlákny zubního kartáčku a vyvolat reinfekci touto chorobou. Nebo patogeny „přeskočí“ na kartáčky ostatních členů domácnosti a ti mohou také onemocnět. Není to jíž pravdou! Vědci zjišťovali, jestli bakterie vyrostou na kartáčku po použití dětmi, které trpěly některým onemocnění hltanu. 14 pacientů mělo angínu, 13 bolest v krku na virovém podkladě a 27 pacientů bylo zdravých. Každý z nich si musel 1 minutu čistit zuby úplně novým kartáčkem. Výsledkem bylo, že pouze na jednom kartáčku byly nalezeny kolonie streptokoků, které jsou zodpovědné za rozvoj angíny, a ten navíc pocházel do pacienta, který byl úplně zdravý! Na všech ostatních se patogeny nenašly. Vyrostly zde pouze kolonie bakterií, které jsou normálními kolonizátory dutiny ústní.

(zdroj: medicalnewstoday.com)

yemek tarifleri bahis siteleri tipobet superonline fatura ödeme işbankası borç sorgulama elektrik faturası ödeme tl yükleme hgs yükleme garanti bankası borç sorgulama turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme elektrik fatura ödeme vodafone fatura ödeme igdaş fatura ödeme trafik cezası ödeme iski fatura ödeme hgs yükleme tl yükleme kontör yükleme tatlı tarifleri iç giyim pasta tarifleri hgs yükleme