Mezizubní kartáčky
img +420 777 929 553
info@karident.cz
img Karident s.r.o., Purkyňova 2855/97a, Královo Pole - Brno, 612 00

Mezizubní kartáčky

Používáte mezizubní kartáček? Nebo patříte mezi ty, kterým toto slovo nic neříká? V poslední době se naštěstí jejich používání rozšířilo. Jestli si myslíte, že vám na vyčištění zubů stačí obyčejný zubní kartáček, tak jste bohužel na omylu.

Žádný zubní kartáček se vám nedostane do mezizubních prostor, a tedy je nevyčistí!

I mezizubní prostory potřebují naší péči, protože právě bakterie mají rády úzké štěrbinky, kde se můžou schovat a dělat neplechu.

Jak začít s používáním mezizubního kartáčku?

  • odborně vybrat správnou velikost a typ (pomůže Vám Vaše dentální hygieniska nebo lékař)
  • nacvičit techniku zavádění, nejlépe přímo ve vašich ústech
  • používat 1x denně
  • bez zubní pasty, max. namáčet do ústní vody

 

Nejčastější dotazy našich pacientů:

„Nepoužívám mezizubní kartáček, protože mi po něm krvácejí dásně“
Jestli Vám při prvním použítí mezizubního kartáčku krvácejí dásně, ničeho se nelekejte. Není to proto, že byste se zraňovali, ale Vaše dásně doposud v mezizubních prostorech nebyly čistěny. Jsou zanícené, nateklé, zarudlé, velmi citlivé až bolestivé a při dotyku kartáčku krvácejí. Tomuto stavu se říká gingivitida, odborně gingivitis (zánět dásní). Po pravidelném čištění se správně vybraným kartáčkem krvácení ustane do cca 14 dnů. Jestli ne, je problém někde jinde – jiná velikost, špatná technika zavádění, mezizubní kaz, převislá výplň apod.

„Nepoužívám mezizubní kartáček, protože ho nikam nedostanu / nikam se mi nevejde“
Není to ve velkém počtu případů pravda. Na dnešním dentálním trhu je nepřeberné množství dentálních pomůcek. Mezizubní kartáčky se vyrábějí v odlišných velikostech a tvarech. Na návštěvě dentální hygieny vám dentální hygienistka přeměří vaše mezizubní prostory a přesně určí, do kterého prostoru jakou velikost potřebujete. Nacvičí s vámi i správnou techniku zavádění a vytahování kartáčku, aby se vám s ním snadno zacházelo a nezpůsobovali jste si zbytečné poranění dásní či zubů při násilné manipulaci.

„Nepoužívám mezizubní kartáček, protože nic nevydrží, hned se ohne a je k ničemu“
Jak jsem již říkala, můžeme si vybírat z velkého množství mezizubních kartáčků. Určitě najdete vhodnou značku přímo pro Vás. Samozřejmě také odolnost mezizubních kartáčků závisí na správnosti techniky, jakou kartáček zavádíte, jakou sílu při tom vynakládáte a zda váš mezizubní prostor je průchodný. Nenachází se zde žádné převislé plombičky, žádný zubní kámen, zanícená dáseň apod.

Mezizubní kartáčly
yemek tarifleri bahis siteleri tipobet superonline fatura ödeme işbankası borç sorgulama elektrik faturası ödeme tl yükleme hgs yükleme garanti bankası borç sorgulama turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme elektrik fatura ödeme vodafone fatura ödeme igdaş fatura ödeme trafik cezası ödeme iski fatura ödeme hgs yükleme tl yükleme kontör yükleme tatlı tarifleri iç giyim pasta tarifleri hgs yükleme