Krvácení dásní - první znak zánětu dásní
img +420 777 929 553
info@karident.cz
img Karident s.r.o., Purkyňova 2855/97a, Královo Pole - Brno, 612 00

Krvácení dásní

Krvácení dásní je jedním ze znaků zánětu dásní (gingivitis). Mezi další znaky patří:

  • otok a zarudnutí
  • citlivost či bolestivost při čištění

Projevuje se u vás některý z těchto příznaků? Záněty dásní jsou prvním příznakem počínající parodontitidy, proto byste je neměli brát na lehkou váhu. Gingivitida je naštěstí návratný proces, ale snadno se zvrhne v parodontitidu, kde jsou již trvalé následky na kosti a okolních strukturách.

Krvácení dásní vzniká tam, kde se nachází nahromaděný zubní plak v důsledku nedostatečného čištění. Měli byste navštívit zubního lékaře či dentální hygienistku, která vás bude instruovat, jak tento problém vyřešit.

Co dělat proti zánětům dásní:

Hlavní je zaměřit se na lepší techniku čištění a používání vhodných dentálních pomůcek. Existují pacienti, u kterých záněty dásní nejsou na první pohled zřetelné. Jsou to zejména kuřáci. Dále pak lidé, kteří sice používají vyhovující techniku čištění zubů, ale nepoužívají mezizubní kartáčky. U těchto lidí často onemocnění probíhá skrytě a o to je nebezpečnější. Proto jen při speciálním vyšetření dochází k odhalení krvácení dásní. Doporučuji vám tedy absolvovat hodinu dentální hygieny, kde je možné tento problém včas diagnostikovat a začít řešit. Po zlepšení techniky čištění je možné přidat i léčebné ústní vody apod.

Jak vzniká zánět dásní a parodontitida?