Krvácení dásní - první znak zánětu dásní
img +420 777 929 553
info@karident.cz
img Karident s.r.o., Purkyňova 2855/97a, Královo Pole - Brno, 612 00

Krvácení dásní

Krvácení dásní je jedním ze znaků zánětu dásní (gingivitis). Mezi další znaky patří:

  • otok a zarudnutí
  • citlivost či bolestivost při čištění

Projevuje se u vás některý z těchto příznaků? Záněty dásní jsou prvním příznakem počínající parodontitidy, proto byste je neměli brát na lehkou váhu. Gingivitida je naštěstí návratný proces, ale snadno se zvrhne v parodontitidu, kde jsou již trvalé následky na kosti a okolních strukturách.

Krvácení dásní vzniká tam, kde se nachází nahromaděný zubní plak v důsledku nedostatečného čištění. Měli byste navštívit zubního lékaře či dentální hygienistku, která vás bude instruovat, jak tento problém vyřešit.

Co dělat proti zánětům dásní:

Hlavní je zaměřit se na lepší techniku čištění a používání vhodných dentálních pomůcek. Existují pacienti, u kterých záněty dásní nejsou na první pohled zřetelné. Jsou to zejména kuřáci. Dále pak lidé, kteří sice používají vyhovující techniku čištění zubů, ale nepoužívají mezizubní kartáčky. U těchto lidí často onemocnění probíhá skrytě a o to je nebezpečnější. Proto jen při speciálním vyšetření dochází k odhalení krvácení dásní. Doporučuji vám tedy absolvovat hodinu dentální hygieny, kde je možné tento problém včas diagnostikovat a začít řešit. Po zlepšení techniky čištění je možné přidat i léčebné ústní vody apod.

Jak vzniká zánět dásní a parodontitida?

 

yemek tarifleri bahis siteleri tipobet superonline fatura ödeme işbankası borç sorgulama elektrik faturası ödeme tl yükleme hgs yükleme garanti bankası borç sorgulama turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme elektrik fatura ödeme vodafone fatura ödeme igdaş fatura ödeme trafik cezası ödeme iski fatura ödeme hgs yükleme tl yükleme kontör yükleme tatlı tarifleri iç giyim pasta tarifleri hgs yükleme